Forum Zawsze po stronie Narodu! Strona Główna
Książki szczególnie polecane.

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Zawsze po stronie Narodu! Strona Główna -> KSIĄŻKI
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
narodowiec9
Administrator


Dołączył: 29 Lut 2008
Posty: 630
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/5
Skąd: Malopolska

PostWysłany: Sob 13:59, 25 Sie 2012    Temat postu: Książki szczególnie polecane.

Książki szczególnie polecane

a które są szczególnie zatajane i skazywane na przemilczanie ze względu na zawarte w nich informacje, prawdę i fakty historyczneWaldemar Łysiak
Salon. Rzeczpospolita kłamców
cena: 36.00 zł
wyd. Nobilis, 2004
ss. 344, format A5, twarda oprawa
ISBN 83-91761215-8

Książek Łysiaka nie trzeba reklamować. Zamiast reklamy – cytat z Zakończenia: „Ile razy zastanawiam się nad fenomenem (...) Adama M. – człowieka, co skrzywdził mój kraj jak nikt inny po 1989 r., i który dalej krzywdzi mnóstwo inteligenckich, półinteligenckich i ćwierćinteligenckich kobiet i mężczyzn, robiąc im z mózgów brudnoróżową wodę lewactwa, «tolerancji», «politycznej poprawności», «postępu», filosemityzmu, apatriotyzmu, leseferyzmu, relatywizmu moralnego itp. – zawsze sobie myślę: kto tego człowieka zostawił we wczesnym dzieciństwie samiuteńkiego na dworcu Szeol?” Cóż to za dworzec? Przeczytajcie Państwo tę książkę!
Roman Dmowski
Zagadnienie rządu
cena: 5.00 zł
wyd. Ostoja, 2004
ss. 40, format A5, miękka oprawa
ISBN 83-60048-25-8

Ta broszura to przedruk pierwszego zeszytu Wskazań programowych Obozu Wielkiej Polski, który ukazał się w Warszawie w 1927 r. Dmowski kreśli w niej obraz upadku zasad rewolucji francuskiej, na której opierały się kraje zachodnie, i wzywa naród polski do oparcia się o dwie wartości, na których można zbudować silne państwo: „Tymi czynnikami są religia, katolicyzm i poczucie narodowe, przywiązanie do ojczyzny polskiej”. – Dzisiaj, kiedy ani religia, ani patriotyzm nie powodują już postępowaniem Polaków, można tylko podziwiać dalekowzroczność Autora i żałować, że nie odegrał większej roli w historii naszego kraju.

Roman Dmowski
Myśli nowoczesnego Polaka
cena: 16.00 zł
wyd. Nortom, 2002
ss. 128, format A5, miękka oprawa
ISBN 83-85829-14-8

Myśli nowoczesnego Polaka są arcydziełem polskiej myśli politycznej. To najważniejsze z dzieł politycznych Dmowskiego, oprócz pogłębionej oceny sytuacji politycznej Polski oraz charakteru narodowego Polaków, zawiera podstawową wykładnię zasad, jakimi powinien kierować się ruch narodowy i cały naród w dążeniu do odzyskania i zachowania państwowej suwerenności i tożsamości narodowej. Sens tej wykładni patriotycznego obowiązku Polaków wobec własnej ojczyzny zawarty jest w jego słynnym już stwierdzeniu zamieszczonym we Wstępie: Jestem Polakiem, więc mam obowiązki polskie: są one tym większe i tym silniej się do nich poczuwam, im wyższy przedstawiam typ człowieka. Godne podkreślenia jest to, że w swoim głównym zarysie, to dzieło sprzed stu lat bez mała pozostaje nadal aktualne i następne pokolenia będą mogły uczyć się pogłębionego myślenia politycznego o sprawach Polski.
Roman Dmowski
Nasz patriotyzm
cena: 4.00 zł
wyd. Ostoja, 2004
ss. 32, format A5, miękka oprawa
ISBN 83-60048-20-7

Ten tekst powstał w 1893 r., a jednak w zdumiewająco dużym stopniu zachował do dzisiaj swoją aktualność. Dmowski odpowiada w nim na proste, zdawałoby się, pytanie, czym jest patriotyzm polski i jaka powinna być polityka polska, a także dlaczego taktyka stronnictw ugodowych, socjalistów i zwolenników trójprzymierza nie może przynieść Polsce wolności.

Roman Dmowski
Kościół, naród i państwo
cena: 4.80 zł
wyd. Ostoja, 2002
ss. 42, format A5, miękka oprawa

Książka, która odmieniła oblicze młodego pokolenia Polaków w okresie międzywojennym. To m.in. pod jej wpływem niezliczone rzesze młodych akademików przysięgały wierność Bogu, Kościołowi i ojczyźnie na Jasnej Górze w maju 1939 roku. Książeczka Dmowskiego nie przestała inspirować w trakcie wojny i po jej zakończeniu, bowiem ciągle ukazywały się jej nowe wydania. To właśnie na kartach tej publikacji po raz pierwszy padło słynne już dziś stwierdzenie, że katolicyzm nie jest dodatkiem do polskości ale stanowi jej istotę... Nigdy o tym nie zapominajmy!

Roman Dmowski
Upadek myśli konserwatywnej w Polsce
cena: 24.00 zł
wyd. Nortom, 2004
ss. 186, format 15x20,5 cm, miękka oprawa
ISBN 83-89684-45-4

Upadek myśli konserwatywnej to, oprócz Myśli nowoczesnego Polaka, najcenniejsze dzieło polityczne Romana Dmowskiego, najwybitniejszego polityka polskiego i męża stanu XX wieku. Autor zdefiniował w nim patriotyczne obowiązki Polaków oraz program i zadania stojące przed narodem polskim i narodową demokracją na przełomie XIX i XX w. W prezentowanej pracy Dmowski ukazał działalność konserwatystów polskich na tle myśli konserwatywnej w Europie, porównując ją z programem i działalnością narodowej demokracji. Szczególnie aktualne są jego poglądy na temat wad narodowych oraz wykształcenia politycznego Polaków.

Roman Dmowski
Polityka polska i odbudowanie państwa
cena: 40.00 zł
wyd. PAX, 1989
ss. 354 (t. I), 346 (t. II), format A5, twarda oprawa, 2 tomy(-ów)
ISBN 83-211-0983-7

Wznowione po raz pierwszy i jedyny (unikat!) od lat pięćdziesiątych dzieło Romana Dmowskiego, pisane przezeń w latach 1923–1924 (wydane po raz pierwszy w 1925 r. i jeszcze dwukrotnie wznawiane w dwudziestoleciu międzywojennym). Walor tej książki polega nie tylko na znacznej wadze dokumentacyjnej; wypływa on przede wszystkim z roli politycznej autora, który w latach pierwszej wojny światowej był niekwestionowanym przywódcą politycznym orientacji, która okazała się zwycięska wraz ze zwycięstwem Ententy nad Niemcami. Dmowski był głównym delegatem odrodzonej Polski na konferencji pokojowej w Paryżu w 1919 roku, miał - wraz z kierowanym przez siebie ruchem - walną zaslugę w odzyskaniu niemal całości ziem zaboru pruskiego. Najwłaściwszym dla określenia tego dzieła zdaje się nazwanie go rodzajem pamiętnika politycznego. Relacja Romana Dmowskiego obejmuje lata pierwszej wojny światowej oraz okres intensywnych zabiegów polityczno-dyplomatycznych w okresie konferencji pokojowej w Paryżu. Relację autor poprzedził obszerną, bo wypełniającą niemal czwartą część książki, histotią ruchu którym kierował, i zarysem sprawy polskiej przed 1914 r. Do tekstu autorskiego już w pierwszym wydaniu dodano aneksy zawierające szereg dokumentów z lat 1914-1919. Publikacja ta jest pierwszorzędnej wagi świadectwem historycznym dla dziejów Polski XX w.


Roman Dmowski
Niemcy, Rosja i kwestia polska
cena: 16.00 zł
wyd. PAX, 1991
ss. 288, format A5, twarda oprawa
ISBN 83-211-1456-3

Wkrótce przypadnie setna rocznica publikacji tego dzieła, przedstawiającego w maksymalnie syntetyczny sposób stan sprawy polskiej na tle szybko zmieniającej się – na początku ubiegłego stulecia – sytuacji międzynarodowej. Powszechnie uważa się, iż książka Niemcy, Rosja i kwestia polska była manifestem politycznym Narodowej Demokracji, najpełniej ujętą koncepcją tzw. orientacji rosyjskiej. Wszechstronna analiza geopolityczna, dokonana przez Dmowskiego, przywiodła go do tezy, iż w zbliżającej się wojnie Polska powinna opowiedzieć się przeciw Niemcom, a szukać porozumienia z Rosją. Jest to zarazem jedno z głównych dzieł Autora, obok Myśli nowoczesnego Polaka i Polityki polskiej i odbudowania państwa. – Zmiany na arenie międzynarodowej spowodowały, że aspekt polityczny dzieła stracił aktualność już w dwudziestoleciu międzywojennym (co pokazał dobitnie Adolf Bocheński w Między Niemcami a Rosją), natomiast wysoką wartość historyczną zachowuje ono do dzisiaj.

Roman Dmowski
Separatyzm żydów i jego źródła
cena: 4.00 zł
wyd. Ostoja, 2004
ss. 32, format A5, miękka oprawa
ISBN 83-60048-35-5

Pod wpływem przyjazdu do Królestwa Polskiego dużej liczby tzw. litwaków, tj. Żydów z Litwy, którym ukaz carski nakazał jej opuszczenie, Dmowski zastanawia się w tym opracowaniu (które ukazało się po raz pierwszy w 1909 r. jako dwa artykuły w „Głosie Warszawskim”) nad kwestią żydowską w ogóle, a nad możliwością asymilacji Żydów w szczególności. Przytaczając powody gospodarcze oraz polityczne wykazuje, że możliwość masowej asymilacji jest mrzonką, jako że Żydzi wolą opierać się na stronie silniejszej – sto lat temu była to akurat Rosja carska...Feliks Koneczny
Kościół jako polityczny wychowawca narodów
cena: 4.00 zł
wyd. Ostoja, 2001
ss. 36, format A5, miękka oprawa

To niewielka broszurka autorstwa wybitnego krakowskiego historyka i filozofa dziejów, wydana po raz pierwszy w 1938 roku, ukazuje, jak rodziła się cywilizacja łacińska w Europie i jaki miała wpływ na początki i rozwój europejskich narodów. Koneczny podkreśla wpływ Kościoła katolickiego na kształtowanie się i rozwój cywilizacji łacińskiej, a co za tym idzie narodów Starego Kontynentu. Po przeczytaniu tego opracowania z pewnością sięgniecie Państwo do większych i bardziej rozbudowanych dzieł Konecznego rozwijających jego teorie o cywilizacjach świata.

Feliks Koneczny
Polska między Wschodem a Zachodem
cena: 5.60 zł
wyd. Ostoja, 2004
ss. 41, format A5, miękka oprawa
ISBN 83-88020-69-2

Broszura ta stanowi wznowienie odczytu wygłoszonego przez prof. Feliksa Konecznego w 1927 r. na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim. Wybitny krakowski uczony prezentuje w nim swoją tezę, iż „nie można być cywilizowanym na dwa sposoby”, odnosząc ją do dziejów Rzeczypospolitej. O ile geograficznie nie przestaniemy być pomiędzy Wschodem a Zachodem, o tyle pod względem cywilizacyjnym wcale tak być nie musi. Polska powinna – zdaniem historyka – stanowczo skierować się ku Zachodowi, albowiem w dążeniu do syntezy cywilizacyjnej zachodnio-wschodniej kryje się dla naszego kraju „nicość kulturalna i nicość polityczna”.


Feliks Koneczny
Dzieje Polski za Piastów
cena: 25.00 zł
wyd. Antyk, 1997
ss. 408, format A5, miękka oprawa
ISBN 83-86482-53-2

Syntetyczna praca, reprint wydania z 1902 roku, wskazująca na węzłowe zagadnienia w kształtowaniu się państwowości polskiej i świadomości narodowej Polaków pod rządami rodzimej dynastii Piastów. Autor rozpoczyna swą opowieść opisując Polskę w pogaństwie, za rządów Mieszka I oraz Bolesława Wielkiego, poprzez upadek i odnowienie państwa, walkę społeczeństwa o wpływ na rządy państwem (złamanie jedynowładztwa, tron elekcyjny, przesilenie), kończąc zaś na ukazaniu państwa polskiego wytworzonego przez społeczeństwo oraz rządów Kazimierza Wielkiego.

Feliks Koneczny
Dzieje Polski za Jagiellonów
cena: 25.00 zł
wyd. Antyk, 1997
ss. 358, format A5, miękka oprawa
ISBN 83-87809-50-8

To dzieło, reprint wydania z 1903 roku, przedstawia w zarysie główne kierunki rozwoju państwa polskiego i jego znaczenie w Europie w dobie panowania dynastii Jagiellonów. Autor ukazuje nasze dzieje począwszy od przewagi Małopolski we wpływie na kierunek polityki polskiej po śmierci Kazimierza Wielkiego i wyborze na tron polski najpierw Andegawenów, później zaś Jagiellonów, poprzez opis pogromu Niemców (m.in. pod Grunwaldem) oraz walkę o wybrzeża morskie (bałtyckie, jak i czarnomorskie), a kończy na czasach zygmuntowskich i Unii Lubelskiej.

Feliks Koneczny
Cywilizacja żydowska
cena: 40.00 zł
wyd. Antyk, 2001
ss. 440, format A5, miękka oprawa
ISBN 83-87809-17-9

Dzieło stanowi rozwinięcie rozważań teoretycznych zawartych w pracy O wielości cywilizacyj. Poświęcone jest omówieniu znacznego i zwykle ujemnego wpływu cywilizacji żydowskiej na łacińską. Gminy żydowskie żyły przez dwa tysiąclecia wśród chrześcijan jako ciało odrębne, zachowując swe cechy swoiste, wywierają dezorganizujący wpływ na kulturę, sposób mylenia, moralność i wartości świata łacińskiego przez naginanie życia do często najzupełniej utopijnych teorii, skostniały formalizm życia religijnego oraz podwójną etykę — inną dla obcych, inną dla swoich.

Feliks Koneczny
Dzieje Rosji
cena: 72.00 zł
wyd. Antyk, 2003
ss. 572 (t. I), 374 (t. II), 448 (t. III), format A5, miękka oprawa, 3 tomy(-ów)
ISBN 83-87809-81-0

Reprint wydania z 1917 roku pełnej, trzytomowej historii Rosji, pierwszej jaka wyszła spod pióra polskiego historyka! Autor przedstawia własną wizję dziejów Rosji od końca IX wieku, poprzez najazd Mongołów, rozwój Wielkiego Księstwa Moskiewskiego, a następnie Cesarstwa Rosyjskiego, aż po wybuch I wojny światowej. Warto sięgnąć po opus magnum krakowskiego historyka, albowiem – jak on sam pisze we wstępie – „zrozumienie Moskwy jest i będzie doniosłą potrzebą naszego życia publicznego”. Nic dodać, nic ująć!ks. Michał Poradowski
Nowy Światowy Ład
cena: 9.00 zł
wyd. Nortom, 2004
ss. 56, format A5, miękka oprawa
ISBN 83-85829-99-7

Praca ks. prof. Michała Poradowskiego ukazuje rolę masonerii i innych organizacji w budowie nowego, liberalnego i ateistycznego porządku na świecie, pod dyktando sił wrogich Kościołowi i w sprzeczności z odwiecznymi, sprawdzonymi zasadami moralnymi i etycznymi. Autor ukazał stopniowy proces likwidacji państw narodowych oraz budowę jednego rządu światowego. Szczególnie cenna publikacja w obecnej sytuacji, gdy ważą się dalsze losy świata i cywilizacji.ks. Michał Poradowski
Dziedzictwo rewolucji francuskiej
cena: 20.00 zł
wyd. Nortom, 2001
ss. 206, format A5, miękka oprawa
ISBN 83-85829-33-4

To pionierska praca pogłębiająca wiedzę na temat rewolucji francuskiej i odkłamująca jej mit. Ks. Poradowski ukazał genezę, przebieg i skutki rewolucji, która tragicznie zaważyła na losach świata w XIX i XX wieku. Szczególnie cenne są spostrzeżenia autora na temat jej wpływu na rewolucję październikową w Rosji i na ekspansję komunizmu na świecie. Ukazanie genezy i kulis obu tych wydarzeń historycznych umożliwi właściwą ocenę ich wpływu na cywilizację przełomu tysiącleci. W tej edycji książka ukazuje się jako wydanie rozszerzone i poprawione.
ks. Stanisław Trzeciak
Mesjanizm a kwestia żydowska
cena: 30.00 zł
wyd. Milla, b.d.w.
ss. 332, format A5, miękka oprawa
ISBN 83-88160-31-1

„Osią, około której obracały się wszystkie nadzieje narodu żydowskiego, była wiara w przyszłego Mesjasza. Toteż słusznie powiedział rabbi Hija w imieniu r. Johanana: «Wszyscy Prorocy razem prorokowali tylko o dniach mesjańskich, o świecie przyszłym» (...) Odpowiedzi na pytania mesjańskie szukać będziemy w pismach żydowskich z czasów powojennych (1914–1918), przedstawiwszy wpierw pojęcia mesjańskie na tle Talmudu i innych pism starożytnych. To da nam możność poznania duszy tego narodu i zrozumienia ruchów społeczno-politycznych w czasach obecnych (...) Po tym oświetleniu powiedzą nam współcześni Żydzi, co sądzą o królestwie mesjańskim i o Mesjaszu, czy w ramach jego pojęć mesjańskich nie można by udowodnić mesjaństwa Pana Jezusa, czy jest uzasadnione w nauce Talmudu dalsze oczekiwanie przyjścia Mesjasza?” – ze Wstępu.

ks. Stanisław Trzeciak
Talmud o gojach a kwestia żydowska w Polsce
cena: 32.00 zł
wyd. Ostoja, b.d.w.
ss. 350, format A5, miękka oprawa
ISBN 83-88020-31-5

Ta książka, wydana po raz pierwszy kilka miesięcy przed wybuchem II wojny światowej, jest nieocenionym źródłem wiedzy historycznej o związkach mniejszości żydowskiej z lożami masońskimi, komunizmem oraz o systematycznym wzroście znaczenia Żydów w życiu gospodarczym i politycznym w okresie międzywojennym II Rzeczypospolitej. Swoje spostrzeżenia ks. Trzeciak, powszechnie uchodzący za najlepszego wśród polskich duchownych katolickich znawcę Talmudu, opiera na liczbach i faktach, które trudno znaleźć w podręcznikach czy książkach współczesnych historyków.ks. Henryk Czepułkowski
Antykościół w natarciu. Rzecz o współczesnej masonerii
cena: 17.00 zł
wyd. Antyk, 2002
ss. 132, format A5, miękka oprawa
ISBN 83-87809-72-1

Ktoś mógłby powiedzieć, że mimo wszystko nie są to jeszcze problemy na dzisiaj. Ale ta przyszłość już stoi w otwartych drzwiach. Za późno będzie myśleć o skutecznym oporze, tym bardziej o wygranej, dopiero wtedy, gdy siły demonicznego przewrotu opanują do reszty wszystkie pozycje Kościoła katolickiego i gdy „w świątyni Boga zasiądzie człowiek grzechu, syn zatracenia, dowodząc, że to on jest Bogiem”. Już teraz więc róbmy, co w naszej mocy, by wygrać wielkie starcie masońskiej cywilizacji bez Boga i przeciw Bogu z katolicyzmem i cywilizacją chrześcijańską.


ks. Józef Kruszyński
Antysemityzm, Antyjudaizm, Antygoizm
cena: 4.00 zł
wyd. Ostoja, 2002
ss. 25, format A5, miękka oprawa
ISBN 83-88020-23-4

W broszurze tej autor stara się precyzyjnie zdefiniować pojęcia antysemityzm i antyjudaizm oraz w wyważonej formie wskazać na rzeczywiste, nierzadko bardzo złożone, przyczyny niechęci wobec Żydów wśród społeczeństw Europy. Ks. Kruszyński pisze m. in., że nazwa antysemityzm jest ulubionym określeniem w mowie żydów i oni to głównie przyczynili się do jej spopularyzowania. Autorzy żydowscy używają celowo wyrażenia antysemityzm, aby odwrócić uwagę od istotnych przyczyn (religijnych, politycznych, społeczno-ekonomicznych) owego antysemityzmu.

ks. Józef Kruszyński
Talmud. Co zawiera i czego naucza
cena: 7.00 zł
wyd. Ostoja, 2003
ss. 60, format A5, miękka oprawa
ISBN 83-88020-32-3

W książce tej autor w przystępnej formie przedstawia treść świętej księgi żydów – Talmudu. Opracowanie można traktować jako podręczny przewodnik po zagadnieniach religii żydowskiej. Jest to przewodnik tym bardziej interesujący, że porusza drażliwe kwestie stosunku żydów zarówno do chrześcijaństwa, jak i do samego Pana Jezusa Chrystusa i Matki Boskiej.Henryk Pająk
Retinger. Mason i agent syjonizmu
cena: 29.00 zł
wyd. Retro, 2004
ss. 284 + 16 il., format A5, miękka oprawa
ISBN 83-905292-2-X

Książka ta opisuje życie i działalność Józefa Hieronima Retingera, masona i wpływowego działacza syjonistycznego. To swego rodzaju dossier, poświęcone syjonistycznemu agentowi u boku gen. Władysława Sikorskiego, który doczekał się nawet tablicy pamiątkowej w królewskim, stołecznym mieście Krakowie. Przeczytaj i zobacz, kogo honorują współczesne „polskie elity”!


Henryk Pająk, Stanisław Żochowski
Rządy zbirów 1940-1990
cena: 36.00 zł
wyd. Retro, 1997
ss. 390, format B5, miękka oprawa
ISBN 83-87510-16-5

W książce niniejszej autorzy przedstawiają dzieje powojennego terroru sowieckiego w Polsce. Do niewątpliwych atutów pracy należą wyeksponowanie roli przedstawicieli mniejszości żydowskiej w „czerwonym terrorze” oraz powiązań ideologii i praktyki komunistycznej z celami masonerii.

Henryk Pająk
Polska w bagnie
cena: 28.00 zł
wyd. Retro, 2001
ss. 248, format A5, miękka oprawa
ISBN 83-87510-26-2

Kontynuacja Piątego rozbioru Polski, czyli ciąg dalszy katalogu afer i przekrętów w polskiej gospodarce, jakie miały miejsce w ostatnich latach. Mottem pracy, a zarazem jej streszczeniem są słowa, jakich użyli krakowscy naukowcy z klubu „Myśl dla Polski”: W Polsce jest sytuacja, jakby rządzili jej nagrosi wrogowie. Praca Pająka opinię tę uzasadnia i drobiazgowo dokumentuje.


Henryk Pająk
Strach być Polakiem
cena: 15.00 zł
wyd. Retro, 2001
ss. 208, format A5, miękka oprawa
ISBN 83-87510-90-4

Sam tytuł podpowiada treść pracy. Autor stawia i udowadnia tezę, że od 1990 roku Polską rządzą agentury Piątej Kolumny, ideowi wrogowie Polski i pospolici zdrajcy, kolaboranci. Po zrealizowaniu w latach 1990–2000 programu niszczenia struktur władzy i przejmowaniu jej „zbrojnego” ramienia – mediów, w latach 2000–2003 dokonują aktu piątego rozbioru Polski przez wtłoczenie jej do żydomasońskiego Eorołagru pod nazwą Unii Europejskiej.

Henryk Pająk
A Naród śpi!
cena: 39.00 zł
wyd. Retro, b.d.w.
ss. 412, format 17x24 cm, miękka oprawa
ISBN 83-87510-70-X

Kolejny tom kroniki rozkradania Polski. Henryk Pająk niezmordowanie dokumentuje ciemną stronę III Rzecz­pospolitej, przypominając starszym czytelnikom, a uświadamiając młodszym, co wczoraj robili i mówili ci sami, którzy dzisiaj tak głośno wzywają do odnowy moralnej, do przywrócenia normalności, ukrócenia gangsterki politycznej i gospodarczej etc. Jak wszystkie książki tego Autora, tak i ta wypełniona jest po brzegi nazwiskami, datami i faktami.

Henryk Pająk
Dwa wieki polskiej Golgoty
cena: 35.00 zł
wyd. Retro, 1999
ss. 364, format 16,5x23,5 cm, miękka oprawa
ISBN 83-87510-35-1

Kolejne, panoramiczne przedstawienie dziejów Polski, streszczone w podtytule: Samotni wśród łotrów. Pająk nie uprawia jednak masochistycznego wodolejstwa, jak możnaby z tego wnosić, ale – jak zwykle – podaje mnóstwo konkretnych faktów, nazwisk, dat, liczb i cytatów. Lektura jego książki przyprawia – jak zwykle – o ból głowy i serca, jest to jednak lektura – jak zwykle! – konieczna, a nawet niezbędna, jeśli chce się wiedzieć, dlaczego kraj, w którym żyjemy, wygląda tak, jak wygląda. Odpowiedź Autora jest niezmienna: ponieważ rządzą nim łotry.
Henryk Pająk
Bestie końca czasu
cena: 44.00 zł
wyd. Retro, 2001
ss. 480, format 16,5 x 23,5 cm, miękka oprawa
ISBN 83-87510-65-3

„Światowa Lichwa jest bastionem Światowego Rządu. To budowanie władzy Światowej Lichwy jest kamuflowane eufemizmami w rodzaju «Światowy Rząd», «Światowa Demokracja». Światowy Rząd faktycznie istnieje już od kilku dziesięcioleci, dokładnie od czasu, kiedy Światowa Lichwa zaczęła robić co chciała z finansami niszczonych państw narodowych. Za Światową Lichwą stoi stosunkowo nieliczna grupa cynicznych niegodziwców, głównie żydowskiego pochodzenia beznarodowych kondotierów. To są właśnie tytułowe dla tej książki Bestie końca czasu. To o nich jako o Bestiach pisał prawie 2000 lat wcześniej św. Jan w jego Apokalipsie. Genialnie trafnie, genialnie profetycznie, ze zniewalającym wizjonerstwem. To o nich niniejsza praca.”

Henryk Pająk
Ponura prawda o Piłsudskim
cena: 50.00 zł
wyd. Retro, 2005
ss. 464 + 58 il., format 17,5 x 24,5 cm, twarda oprawa
ISBN 83-87510-66-1

Ponura prawda o Piłsudskim to książka porażająca. Poraża zarówno tych, którzy czytali już krytyczne opracowania o działalności tow. „Wiktora”, jak i – przede wszystkim – tych, którzy bezkrytycznie podchodzą do legendy „Komendanta”. Autor, w oparciu o obfitą bibliografię, dokumentuje kolejne etapy życia i działalności „Dziadka”: antypolski terror w ramach PPS; służbę na żołdzie wywiadu austro-węgierskiego; walkę po stronie państw centralnych (próba wzniecenia antyrosyjskiego powstania u zarania I wojny światowej); obłędną tzw. wyprawę kijowską, która kosztowała Polskę 200.000 zabitych oraz przegranie sprawy Śląska i Prus Wsch.; wyjazd do konkubiny w przeddzień Bitwy Warszawskiej 1920 r.; krwawy zamach majowy i bandyckie traktowanie przeciwników politycznych; demontaż polskiej armii i antyaliancką politykę zagraniczną, zakończone wielką klęską we wrześniu 1939 r. Ta książka powinna stać się lekturą obowiązkową dla wszystkich, którzy interesują się historią Polski międzywojennej. – Drugie, poszerzone wydanie.


Andrzej Leszek Szcześniak
Cud nad Wisłą
cena: 7.00 zł
wyd. Polwen, 2002
ss. 50, format A5, miękka oprawa
ISBN 83-88822-14-4

Niewiele było w historii znaczących wydarzeń, których sens potrafiono tak wypaczyć, jak to uczyniono ze wspaniałym zwycięstwem w sierpniu 1920 roku. W opracowaniu tym autor uwypukla moralne aspekty tego ogromnego wydarzenia, nazywanego „osiemnastą decydującą bitwą w dziejach świata” (H. D’Abernon) oraz „cudem nad Wisłą”.
Andrzej Leszek Szcześniak
Deportacje XX wieku
cena: 9.00 zł
wyd. Polwen, 2002
ss. 62, format A5, miękka oprawa
ISBN 83-88822-12-8

Wiek XX to wiek pogardy i poniżenia człowieka, realizowany pod hasłami „dobra ludzkości”; to wiek masowego ludobójstwa, którego jedną z form były deportacje ludności, połączone z nędzą i poniżaniem godności, z zamykaniem ludzi w obozach niewolniczej pracy, z masowymi mordami dokonywanymi na słabych, którzy nie mieli sił iść dalej. U progu niespokojnego XXI wieku rodzi się pytanie, czy ten koszmar może się kiedyś powtórzyć? Polacy muszą poznać przeszłość, aby rozumieć teraźniejszość i nie obawiać się przyszłości. Taki jest cel tej publikacji.

Andrzej Leszek Szcześniak
Judeopolonia. Żydowskie państwo w państwie polskim
cena: 12.00 zł
wyd. Polwen, 2001
ss. 97, format A5, miękka oprawa
ISBN 83-88822-07-1

Dla przeciętnego Polaka problem Judeopolonii po prostu nie istnieje, ponieważ nie było mu dane poznać prawdziwej historii swojej Ojczyzny. Najpierw totalitarne państwo, a teraz poprawne politycznie programy szkolne i media nie są zainteresowane, aby prawda historyczna kształtowała właściwe postawy obywateli. O niewygodnych tematach samozwańcze autorytety milczą. Publikacja niniejsza wolna jest od takiej poprawności i w świetle dokumentów przybliża Czytelnikom skrupulatnie przemilczany fakt tworzenia żydowskiego państwa na ziemiach polskich, o czym do niedawna wiedzieli tylko nieliczni. Osoba autora, dr. Andrzeja L. Szcześniaka, gwarantuje rzetelność opracowania tematu. Lektura obowiązkowa dla każdego zainteresowanego dziejami własnego kraju!


Andrzej Leszek Szcześniak
Judeopolonia II. Anatomia zniewolenia Polski
cena: 17.00 zł
wyd. Polwen, 2002
ss. 197, format A5, miękka oprawa
ISBN 83-88822-26-8

Jak doszło do zniszczenia niepodległego Państwa Polskiego i zdobycia władzy przez komunistów w 1945 roku? Najnowsza książka znanego historyka, specjalizującego się w podejmowaniu tematów trudnych i przemilczanych przez demokratyczne media, opisuje, jaką rolę w tym procesie odegrali działacze żydowscy i jaki był związek komunizmu w Polsce z nacjonalizmem żydowskim. Jest to kontynuacja bestsellera tego samego autora pt. Judeopolonia. Żydowskie państwo w Państwie Polskim.


Andrzej Leszek Szcześniak
Plan zagłady Słowian. Generalplan Ost
cena: 5.00 zł
wyd. Polwen, 2001
ss. 59, format A5, miękka oprawa
ISBN 83-88822-03-9

Plan zagłady Słowian to książka, która podejmuje problem odwiecznego parcia Niemców na Wschód, aby poprzez eksterminację, szczególnie Polaków, realizować ideę zdobycia dla niemieckiej „rasy panów” rzekomo należnej jej „przestrzeni życiowej”.


Stanisław Krajski (wybór i opracowanie)
Św. Maksymilian Maria Kolbe o masonerii i Żydach
cena: 6.50 zł
wyd. Ostoja, 2004
ss. 57, format A5, miękka oprawa
ISBN 83-88020-67-6

Publikacja stanowi kwintesencję spostrzeżeń ojca Kolbego na temat związku Żydów i masonerii wraz z odniesieniem do ich relacji do Kościoła katolickiego i Rzeczpospolitej okresu międzywojennego. W wyborze tekstów znajdują się także artykuły poruszające zagadnienia teologiczne. Sprawy proste i jasne dla ojca Kolbego są dzisiaj tymi, które politycznie poprawni „postępowi Europejczycy” obowiązkowo wyszydzają i cenzurują. Mimo upływu kilkudziesięciu lat należałoby zastanowić się nad wyjątkowo aktualnością spostrzeżeń św. Maksymiliana także i dziś.


Stanisław Krajski
Szkice o masonerii i pogaństwie
cena: 15.00 zł
wyd. Św. Tomasza z Akwinu, 2000
ss. 128, format A5, miękka oprawa
ISBN 83-86535-18-0
Tom szkiców znanego katolickiego publicysty, związanego ze środowiskiem „Naszego Dziennika”, poświęcony działalności masonerii na „polskim podwórku” oraz nawrotowi pogaństwa we współczesnym świecie. Wśród tematów: skąd się biorą masoni?, czy masoneria jest sektą, J. J. Lipski – „świecki święty” czy „święty osioł”?, A. Olechowski – prorok globalizmu, YMCA, Rotary Club, Lions Club, Fundacja Batorego, Steiner i jego polska szkoła, teologia „Gwiezdnych wojen” itp.
Stanisław Krajski
Tandeciarze
cena: 18.00 zł
wyd. Św. Tomasza z Akwinu, 2004
ss. 144, format A5, miękka oprawa
ISBN 83-86 535-29-6

Zbiór felietonów St. Krajskiego, poświęconych problematyce społecznej i kulturalnej, które ukazały się wcześniej w jego autorskiej rubryce „Notatki kulturalne” na łamach „Naszego Dziennika”. Jako zachęta do lektury tej pasjonującej książki niech posłużą wybrane tytuły felietonów: Kobieta na krześle elektrycznym, Czy wyginiemy jak dinozaury?, Czy Galileusz został spalony na stosie?, Harry Potter-żałosny analfabeta, Religia kosumpcji, Świat według Smirnoffa, Delegalizacja św. Mikołaja, Ile kobiety zostanie w kobiecie.Jan Majda
Antypolskie oblicze Czesława Miłosza
cena: 15.00 zł
wyd. Ostoja, 2004
ss. 136, format A5, miękka oprawa
ISBN 83-88020-33-1

Zmarły w sierpniu 2004 r. Czesław Miłosz zaczął swoją karierę „autorytetu moralnego” jako lewicujący poeta i stalinowski dyplomata, a zakończył jako obrońca homoseksualnego stylu życia. W swojej poezji i wypowiedziach z pogardą i wrogością odnosił się do polskiej tradycji oraz Kościoła katolickiego, o czym przypomina w swojej książce Jan Majda, historyk literatury i emerytowany pracownik UJ. Autor przytacza wiele fragmentów z twórczości noblisty, który w Rodzinnej Europie napisał: „Gdyby dano mi sposób, wysadziłbym ten kraj w powietrze”. Książkę uzupełniają listy czytelników „Naszego Dzienika”, protestujących przeciwko pochowaniu Miłosza w kościele Na Skałce.Jerzy Robert Nowak
Czarny leksykon
cena: 24.00 zł
wyd. von borowiecky, 1998
ss. 252, format A5, miękka oprawa
ISBN 83-87689-05-X

Przedstawiony obraz 13 postaci Czarnego Leksykonu stanowi znaczące rozszerzenie cyklu tekstów publikowanych w latach 1996-1998 na łamach tygodnika Nasza Polska przez prof. J. R. Nowaka. Głównym celem książki jest pokazanie na tle omawianej „feralnej trzynastki” chorób trawiących dzisiejszą „elitę” rządzącą. Autor ukazuje jak bardzo owa „elita” niegodna jest pozycji, jaką zajmuje w życiu naszego kraju; stara się obalić kreowane przez liberalne media mity fałszywych autorytetów, przedstawić bez retuszu ich prawdziwe oblicza, demaskować różnorakie kłamstwa i przemilczenia. „Bohaterowie” tej książki to L. Balcerowicz, Wł. Cimoszewicz, St. Ciosek, B. Geremek, W. Jaruzelski, J. Kuroń, A. Kwaśniewski, A. Małachowski, A. Michnik, K. Skubiszewski, A. Szczypiorski, M. Święcicki i T. Zieliński.


Jerzy Robert Nowak
Przemilczane zbrodnie. Żydzi i Polacy na Kresach w latach 1939-1941
cena: 23.00 zł
wyd. von borowiecky, 1999
ss. 251, format A5, miękka oprawa
ISBN 83-87689-15-7

„Moja książka pokazuje w oparciu o różnorodne zachowane materiały źródłowe i opracowania, w tym także o liczne świadectwa żydowskie, gorzką prawdę o haniebnej antypolskiej kolaboracji z Sowietami wielkiej części Żydów polskich na byłych kresach wschodnich II Rzeczypospolitej w latach 1939–1941. Prawdę o udziale licznych zbolszewizowanych Żydów w antypolskiej dywersji zbrojnej we wrześniu 1939 r., o wyłapywaniu i denuncjowaniu Polaków, o jakże częstych przypadkach poniżania Polaków i polskości, niszczeniu polskich symbolów narodowych lub religijnych, o współdziałaniu w deportowaniu wielkiej rzeszy Polaków do Kazachstanu czy na Syberię. O nierzadkich niestety przykładach udziału zbolszewizowanych Żydów w mordowaniu Polaków. O tym, że konspiracja polska była dużo skuteczniej zwalczana w zaborze sowieckim niż w niemieckim, głównie «dzięki» «pracowitym» antypolskim Żydom-donosicielom” (prof. Jerzy R. Nowak)
Jerzy Robert Nowak
Czerwone dynastie
cena: 11.00 zł
wyd. Maron, b.d.w.
ss. 64, format A5, miękka oprawa
ISBN 83-89033-60-7

W przedmowie Autor pisze: Chciałbym pokazać, jak bardzo kastowy charakter ma dzisiejsza Polska, jak wielu ludzi „trzymających władzę”, i to nie tylko w polityce, ale również i w mediach (a to media są dziś „pierwszą władzą”), to ludzie wywodzący się ze starych skompromitowanych kręgów komunistycznych, często najgorszego stalinowskiego chowu. Czy mu się to udało? Lektura tej niewielkiej objętościowo książeczki, będącej niejako uzupełnieniem Czarnego leksykonu tego samego autora, nie pozostawia wątpliwości, że udało się najzupełniej.
ks. kard. Jose Maria Caro Rodriguez
Wolnomularstwo i jego tajemnice
cena: 27.00 zł
wyd. Ostoja, 2003
ss. 285, format A5, miękka oprawa
ISBN 83-909116-3-9

To jedno z niewielu dzieł rzetelnie traktujących o istocie działania masonerii. Jak dowodzi kardynał Rodriguez, za kurtyną dobroczynności i pomocy bliźnim, masoneria skrywa swoje związki z ateizmem, a nawet z satanizmem. Trudno więc się dziwić, że polityka wolnomularstwa jest z zasady antykościelna i wspiera nurty polityczne oraz organizacje walczące z moralnością katolicką.


Pierre de Villemarest
Źródła finansowe komunizmu i nazizmu czyli w cieniu Wall Street
cena: 22.50 zł
wyd. inne, 2004
ss. 236, format A5, miękka oprawa
ISBN 83-86445-10-6

Książka opisuje finansowanie rewolucji bolszewickiej oraz przetrwania ZSRS do r. 1990 przez banki i firmy zagraniczne, w tym amerykańskie. Ta międzynarodowa operacja finansowa z udziałem nazistowskich Niemiec przed wojną oraz Sowietów przed, podczas i po drugiej wojnie światowej została przez autora – byłego pracownika wywiadu francuskiego oraz specjalistę w zakresie problematyki Europy Środkowej i Wschodniej (a szczególnie ZSRS) – ukazana ze wszystkimi swymi skandalicznymi i odrażającymi aspektami.Henry Ford
Międzynarodowy Żyd
cena: 42.00 zł
wyd. Ojczyzna, 1998
ss. 414, format 15x21 cm, miękka oprawa
ISBN 83-86449-16-0

Henry Ford, słynny amerykański przedsiębiorca i producent popularnych samochodów, po zdobyciu bogactwa zaczął udzielać się w różnych akcjach politycznych. Na początku lat dwudziestych zaangażował się w walkę przeciw bogatym Żydom, zamieszczając cykl artykułów w piśmie „The Dearborn Independent”, opisujących szkodliwy udział Żydów w amerykańskim życiu gospodarczym. Akcja ta bardzo zaszkodziła interesom jego firmy. – Nb. informacja, podana na okładce, jakoby Ford musiał odwołać poglądy wyrażone w tej książki, jest mylna: jego sekretarz, Henry Bennett, przyznał później, iż to on sfabrykował podpis Forda na tekście przeprosin, ułożonym przez aktywistów American Jewish Committee i ogłoszonym, żeby zamknąć usta Fordowi.Hennecke Kardel
Hitler założycielem Izraela
cena: 20.00 zł
wyd. inne, 2002
ss. 156, format A5, miękka oprawa

Teza tej ksiązki, wyrażona w jej tytule (poprzedni polscy wydawcy do tytułu oryginalnego dołożyli pytajnik), na pierwszy rzut oka wydaje się szokująca i nieprawdziwa. Autor wykazuje jednak niezbicie, że pomiędzy hitlerowcami a przywódcami żydowskimi zarówno przed, jak i w czasie wojny istniały ożywione kontakty, których celem było ułatwienie emigracji Żydów niemieckich do Palestyny. Przypomina także, że wielu przywódców III Rzeszy (także tych nastawionych najbardziej „żydożerczo”, m.in. Heydrich i Eichmann), było pochodzenia żydowskiego; przychyla się również do kontrowersyjnej tezy, że i sam Hitler miał domieszkę krwi żydowskiej.

Adresy ksiegarń wysyłkowych w internecie:[link widoczny dla zalogowanych]


[link widoczny dla zalogowanych]


[link widoczny dla zalogowanych]


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Zawsze po stronie Narodu! Strona Główna -> KSIĄŻKI Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


fora.pl - załóż własne forum dyskusyjne za darmo
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
cbx v1.2 // Theme created by Sopel & Programy