Forum Zawsze po stronie Narodu! Strona Główna
11-11-2010

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Zawsze po stronie Narodu! Strona Główna -> Z NARODOWEJ TEKI
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
narodowiec9
Administrator


Dołączył: 29 Lut 2008
Posty: 630
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/5
Skąd: Malopolska

PostWysłany: Sob 14:44, 16 Paź 2010    Temat postu: 11-11-2010

11-11-2010 - Marsz Niepodległości.
Obóz Wielkiej Polski wszedł do Komitetu wsparcia Marszu Niepodległości, organizowanego w tym roku przez ONR i MW.
Zapraszamy zatem, 11.11.2010 r, czwartek, o godz 15 na Placu Zamkowym w Warszawie.
Szczegóły na stronie Marszu Niepodległościowego :

[link widoczny dla zalogowanych]


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
narodowiec9
Administrator


Dołączył: 29 Lut 2008
Posty: 630
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/5
Skąd: Malopolska

PostWysłany: Śro 18:59, 20 Paź 2010    Temat postu:

Przemysław Czyżewski: EKSTREMIŚCI PRZECIWKO "MARSZOWI NIEPODLEGŁOŚCI" 11 listopada.

Pokusiłem się o zerknięcie jakież to poważne organizacje mają zamiar zatrzymać patriotyczny "Marsz Niepodległości" 11 listopada w Warszawie.
No cóż, obraz jaki się wyłania jest tyle smutny co komiczny. Pederaści, homosie, lesbijki, stare panny - feministki (strasznie brzydkie), transwestyci, neokomuniści, socjaliści, narko-squotersi, czciciele "NIE PRZEKLINAMY" . . .

Przeraża mnie jednak, że w cywilizowanym kraju, w XXI wieku, tego typu folklor i ekstrema zostały potraktowane poważnie :/

Kto więc zablokuje marsz, ano:

Boyówki Feministyczne, organizacja pozarządowa, której głównym osiągnięciem jest organizacja . . . „Dni cipki”. Tak, to nie jest żart.
Liderka organizacji Anna Zawadzka promowana jest na stronie internetowej tej organizacji jako „pomysłodawczyni galerii cipek i autorka hasła "wielka żydowska cipka w poprzek"”.

Czarny Sztandar - „Kolektyw Czarny Sztandar tworzą osoby związane z łódzkim ruchem wolnościowym. Dążąc do zniesienia wszelkich instytucji przymusu i władzy, realizujemy anarchistyczny program wspólnego działania bez przywódców i hierarchii ...”


Federacja Anarchistyczna s. Poznań/Rozbrat
Motto ze strony internetowej: „Jeśli rewolucja socjalna nie zniesie państwa nazajutrz po swym zwycięstwie, zwycięstwo to okaże się płonne, a wyzwolenie mas równie odległe jak i poprzednio."
Michał Bakunin

Chyba nie wymaga komentarza . . .


FUNDACJA AUTONOMIA - „Fundacja Autonomia jest niezależną, nie nastawioną na zysk, organizacją pozarządową zajmującą się przede wszystkim edukacją i działalnością społeczną zmierzającą do:
-powstrzymania nietolerancji, dyskryminacji i przemocy ze względu na płeć, orientację seksualną, pochodzenie etniczne lub narodowe, wiek, stopień sprawności i in. ,
-zmiany społecznych i kulturowych wzorców przypisywanych mężczyznom i kobietom; uprzedzeń, obyczajów i stereotypów, które skutkują zachowaniami agresywnymi i przemocą ze względu na płeć,
-upowszechnienia idei feminizmu, praw człowieka i równości płci,
-rozwoju demokracji, ...”
„Łącznie w prowadzonych przez nas szkoleniach i warsztatach wzięło udział bezpośrednio niemal 1000 osób (dziewcząt i chłopców, kobiet i mężczyzn).”

Niepokojące . . .


FUNDACJA TRANSFUZJA - "Fundacja na rzecz osób transpłciowych …"
Nie wymaga komentarza . . .


Kampania PALESTYNA - Na pierwszej stronie wita nas zakładka „Antysemityzm w Polsce”, a w niej:„Europejskie korzenie nazistowskiego ludobójstwa. Taśmowa produkcja śmierci"
"Dług: powstanie w getcie warszawskim"
Promowana jest też książka:
""Przewodnik po polskim antysemityzmie" - Wydana w Bibliotece polskiej edycji miesięcznika Le Monde diplomatique książka Stefana Zgliczyńskiego pt. Antysemityzm po polsku doskonale trafia w zapotrzebowanie rynku.
W takim świetle tytułowy antysemityzm po polsku stanowi problem, którego nie da się rozwiązać żadną deklaracją ani zadośćuczynieniem (choć oczywiście są one konieczne). Jest bowiem problemem odradzającym się wciąż w nowych przebraniach, wypływającym na powierzchnię zawsze gdy w polityce pojawia się straszak w postaci „Innego”, który rzekomo zagraża narodowej jedności przez sam fakt, że jest wśród nas.
Lena Napierska
Stefan Zgliczyński, Antysemityzm po polsku, wyd. Książka i Prasa (seria Biblioteka Le Monde diplomatique), Warszawa 2008, s. 141, cena 20 zł.Książkę można zamówić w wydawnictwie Książka i Prasa, ul. Twarda 60, 00-818 Warszawa, tel. 022-624-17-27, 022-625-36-26"

Pracownie Obin - Obin.org to pracownie udostępniające przestrzeń do swobodnego, twórczego działania, m.in.
„Pracownie sitodruku działają na zasadach otwartego warsztatu plastycznego. Możesz do nas przyjść i zaprojektować oraz wydrukować na koszulce lub papierze wzory które już są na sitach albo zrealizować własne pomysły graficzne JEŻELI nie propagują postaw lub treści militarystycznych, szowinistycznych, faszystowskich, rasistowskich, nazistowskich, nacjonalistycznych, homofobicznych, sexistowskich, komunistycznych, hierarchistycznych, elitarnych, korporacyjnych, komercyjnych, niewegańskich (z wyłączeniem wegetarianizmu), ekumenicznych, jednoczących w duchu, patriotycznych, masońsko - okultystycznych, klerykalnych, protekcjonistycznych, niesprawiedliwych, artystycznych!, rojalistycznych, trockistowskich, maoistowskich, marksistowskich, eugenicznych, negacojonistycznych, religijnych, wędkarskich!, integrystycznych, higenistycznych, komunistycznych i też bez przesady z hipisizmem :]”


LAMBADA - "Naszą misją jest budowanie pozytywnej tożsamości lesbijek, gejów, osób biseksualnych i transpłciowych oraz kształtowanie wobec nich akceptacji społecznej."
m.in.
"Informowanie osób transseksualnych o procedurach, związanych ze zmianą płci;
- Współpraca z organizacjami zajmującymi się problematyką transgenderyzmu, transseksualizmu, crosdresingu;
- Prowadzenie poradnictwa stacjonarnego i telefonicznego dla osób transgenderowych."


PRACOWNICZA DEMOKRACJA – powszechnie znana organizacja i profilu komunizującym, „propagujaca socjalizm rozumiany jako oddolna demokracje pracowników.„


RADYKALNA AKCJA SOLIDARNOŚCIOWA – Organizacja żerująca na wypadku zastrzelenia przez policję czarnoskórego handlarza, który wraz z grupą handlujących nielegalnie kolegów napadł na dokonujących kontroli policjantów. Na stronie internetowej organizacji roi się od kłamstw i nieracjonalnych prób zrzucenia całej winy na broniących się przed atakiem policjantów.


Rhythms of Resistance Trójmiasto - "Rhythms of Resistance Trójmiasto jest zespołem perkusyjnym grającym gorące afro-brazylijskie rytmy. Poprzez swoją muzykę chcemy wspierać demonstracje, happeningi, akcje uliczne oraz wszelkiego rodzaju twórcze przedsięwzięcia przeciwko wszelkim systemom dominacji, niezależnie od tego, czy opierają się na aparacie represji państwa, pieniądzach (kapitalizm), czy na ideologiach i doktrynach głoszących wyższość jednych ludzi nad innymi (faszyzm, seksizm). Chcemy także wspierać działania proekologiczne, jak i te, które godzą w rabunkowe względem Ziemi działania człowieka!”


SAMBA Z SZAMBA - "to bateria sambowa tworzona przez grupę ludzi z przeróżnych środowisk, skoncentrowanych dookoła bębnienia i bębnów. powodów dla istnienia samby jest wiele, ale przede wszystkim robimy to dla energii i hałasu jaki jesteśmy w stanie wytworzyć, równe granie nie zawsze jest ważne, chociaż ciągle ćwiczymy rytmikę.
(...) w akcie protestu wychodzimy na ulice i wspieramy wolnościowe inicjatywy, manifestujemy nasze niezadowolenie z obecnej sytuacji w polce i na świecie, wyrażamy swój sprzeciw dla jakichkolwiek autorytarnych prób kontroli społeczeństwa czy instytucji ograniczających wolność, łamiących prawa człowieka oraz zwierząt. jesteśmy przeciwko rządom wyzysku i mamony dążącym do jak najściślejszej kontroli jednostki, jej poglądów, życia osobistego i działalności. mówimy nie! czerpiącym zyski z cierpienia innych istot, wyścigu zbrojeń oraz wyzysku obszarów nazywanych powszechnie 'trzecim światem'. sprzeciwiamy się jakiejkolwiek formie dominacji jednej jednostki czy grupy nad inną. wyrośliśmy na łonie sieci RoRu (Rhytyms of Resistance), ale dalekich korzeni doszukujemy się już w społeczności Afro-Brazylijskiej, w formacjach afro blocos, w ramach których dyskryminowana ze względu na kolor skóry większość Afro-Brazylijska wychodziła na ulice Salvador lub Rio grać sambę, być słyszalną, widzialną i przeciwstawiać się dyskryminacji i spychaniu swojej kultury na margines społeczeństwa (i w przenośni i dosłownie). do tej pory gralismy min.: -manifa -demonstracje antywojenne -demonstracja solidarnosci z tybetanczykami-kurzetnik akcja przeciwko budowie autostrady maj 2008-atnyfrontex demo czerwiec wawa-demonstracja przeciwko łamaniu praw pracowniczych i zmianom w kodeksie pracy -wspieraliśmy ludzi broniących praw zwierząt na demach: antyfutro, dniu ryby (przeciwko bestialstwu przed narodzinami dzieciątka jezus), i demach pod cyrkiem zalewskiego- demo: elba zostaje!-demonstracje antyfaszystowskie 11.11”


UFA - "UFA jest otwartą kobieco-queerową centrą kulturalno-społeczną non-profit, działającą na zasadach niehierarchicznych, prowadzoną przez kolektyw wolontariuszek_szy i utrzymywaną z grantów i dotacji.Aktualne projekty m.in.:
WIELOGŁOSY POCHWY - inscenizacja, publikacja,"Monologi waginy" Eve Ensler zmieniły świat. Czas na Polskę i na "Wielogłosy pochwy"! Zbieramy materiały do inscenizacji i publikacji poświęconych waginom, cipkom, myszkom, pizdom i dentatom. Niezależnie od tego, czy Twoja pochwa jest realna, czy fantomowa, rzeczywista czy fantastyczna - (o)twórz ją, żeby popłynęła jej mowa. Niech Twoja wagina wyjawi, co lubi, co ją boli, co przeżyła i czego nie może zapomnieć. Forma - dowolna, najchętniej tekstowa, ale również graficzna.
W inscenizacji wybranych materiałów wezmą udział m.in. grupa artystyczna Teraz Poliż i Damski Tandem Twórczy."
"...Wyjątkowo utalentowane waginy otrzymają nagrodę: jedną z książek z wydawnictwa Czarna Owca.
Czekamy na pochwały, waginwokacje, klitoriady, sromanse. Dołącz do polilogu wagin!
...
Pierwsza z 10 zasad UFA -1. UFA to miejsce spotkań i działania kobiet, dziewcząt, lesbijek, osób nieheteroseksualnych, trans i queer, feministek i feministów oraz członkiń_ów rozmaitych grup marginalizowanych. UFA jest Twoja i dla Ciebie. (...)"

Wolność – Równość – Solidarność – Czyli do niedawna tzw. „Inicjatywa Uczniowska”, skrajnie lewacka organizacja stworzona do zdyskredytowania Romana Giertycha jako Ministra Edukacji Narodowej.
Wyjątki z programu:
„Stowarzyszenie Wolność – Równość – Solidarność walczy o całkowitą zmianę ustroju społecznego w imię zasad wolności i równości pomiędzy wszystkimi ludźmi. Stowarzyszenie stawia sobie za cel zapewnienie wszystkim bez wyjątku godnej i sprawiedliwie wynagradzanej pracy, oparcia ośrodków decyzyjnych o instytucje samorządów oraz zniesienia dyskryminacji ze względu na płeć, kolor skóry a także inne cechy zależne jedynie od urodzenia.”...
„Stowarzyszenie Wolność – Równość – Solidarność stoi na stanowisku, że celem ruchu syndykalistycznego musi być budowa Samorządnej Rzeczpospolitej. Zanim to jednak nastąpi ruch syndykalistyczny musi:

a) obalić istniejące stosunki produkcji, które oparte są na wyzysku
b) zlikwidować szkodliwe dla większości społeczeństwa prądy polityczne jak liberalizm, faszyzm, autorytarny komunizm czy konserwatyzm
c) znieść instytucje władzy centralnej, których obecna rola sprowadza się jedynie do konserwacji status quo
Tylko po spełnieniu powyższych warunków możliwa stanie się budowa nowego, opartego na sprawiedliwości i dobrobycie społeczeństwa.”


MŁODZI SOCJALIŚCI – tu chyba komentarz jest zbędny . . .
Warto jednak przytoczyć budującą informację - „Młodzi Socjaliści zrzeszają kilkaset osób z całego kraju.”
Cieszy więc brak szerszego zainteresowania socjalizmem wśród młodego pokolenia.


Stowarzyszenie Aktywne Pomorze - „Celem Stowarzyszenia jest wspieranie rozwoju lokalnego, a w szczególności:działanie na rzecz społeczności lokalnej – tworzenie lokalnej wspólnoty społecznej zgodnie z ideą społeczeństwa obywatelskiego i ekorozwoju;”
Ma się to odbywać m.in. przez:
„kultywowanie, wyzwalanie i propagowanie przejawów i form życia społecznego alternatywnych wobec cywilizacji opartej na przymusie, dominacji, patriarchacie, rywalizacji, hierarchizacji, uniformizacji, konsumpcjonizmie, niszczeniu środowiska naturalnego i braku harmonii z naturą; „


Tektura - "Przestrzeń Działań Twórczych “TEKTURA” działa od 2006 roku. Od 3 lat ten niewielki budynek przy ulicy Wieniawskiej 15a jest miejscem spotkań najróżniejszych inicjatyw, sztuk alternatywnych i kontrkulturowych. Odbywają się tu wystawy plastyczne i fotograficzne, wieczorki poetyckie, recitale, koncerty kapel z całego świata, imprezy, projekcje filmów offowych, festiwale. Odbywają się tu także akcje społeczne – działa grupa Jedzenie Zamiast Bomb,grupa Wschodni SAMBAstion, spotykają się organizacje pozarządowe, funkcjonuje też świetlica dla dzieci.
Jest to przestrzeń przeznaczona dla każdego, kto chce zaprezentować swoją twórczość/działania szerszej publiczności.
Tektura ma swój specyficzny, squatowy klimat. Jest taką enklawą – miejscem gdzie można trochę więcej Smile

Jest to więc lewacki SQUOT ze . . . świetlicą dla dzieci, gdzie „można trochę więcej Smile” . . .


Żydowska Ogólnopolska Organizacja Młodzieżowa - „stowarzyszenie, zrzeszające młodzież żydowską z Polski.”
„ZOOM stawia sobie za cel m.in.: integrowanie młodych Żydów poprzez organizowanie seminariów, wyjazdów, spotkań, jak również poprzez upowszechnianie wiedzy o tradycji i historii Żydów.”
„Stowarzyszenie jest otwarte na współpracę ze wszystkimi organizacjami żydowskimi, zarówno w kraju, jak i zagranicą, a także wyraża nadzieję, że taka współpraca przyczyni się do rozwoju coraz silniejszej społeczności żydowskiej w Polsce.”
adres korespondencyjny: ul. Twarda 6, 00-104 Warszawa, czyli ... Siedziba Związku Gmin Wyznaniowych Żydowskich w Rzeczypospolitej Polskiej

Przyznam, że dziwi mnie obecność takiej organizacji wśród feministycznej, komunizującej i homoseksualnej ekstremy . . .UFFF, takiego nasycenia tolerancjonistycznym bełkotem i lewacko-homoseksualno-feministyczną nowomową, chyba jeszcze nie spotkałem.
No cóż, jak pisał poeta:
„(...) łańcuchy tautologii parę pojęć jak cepy dialektyka oprawców żadnej dystynkcji w rozumowaniu składnia pozbawiona urody koniunktiwu (...)”

Równie ciekawa jest lektura „ABC demonstranta”, którą organizatorzy protestu opublikowali na swojej stronie.
Jest to nic innego jak instrukcja stosowana przez anarcho-lewackie i neokomunistyczne bojówki, które zajmują się najczęściej walkami z policją i plądrowaniem europejskich miast przy okazji np. tzw. „protestów antyglobalistów”.
Instrukcja otwarcie nawołuje w swojej treści do agresji fizycznej i bandyckich ataków na służby porządkowe i uczestników Marszu Niepodległości.

Kilka wyjątków z instrukcji dla „antyfaszystów”:
„(...) Policja na każdej większej demonstracji ma swojego kamerzystę, nagranie w razie kłopotów jest przedstawiane w sądzie. (…)
najlepsze są maski stosowane przez motocyklistów, lekkie i przewiewne. Istnieją również metody częściowego maskowania, np. latem czapka z daszkiem i okulary przeciwsłoneczne, zimą naciągnięta głęboko czapka i szal założony na twarz. Utrudniają one identyfikację, ale jest ona możliwa. Jeżeli potrzebujesz szybkiego zamaskowania, a nie masz „kominiarki”, taka rolę może spełniać koszulka typu t-shirt, założona w ten sposób, że otwór na głowę zostawiamy na oczach, a rękawy związujemy z tyłu głowy.”
(...)
Dobrym pomysłem jest odpięcie łańcucha, agrafek, kolczyków z uszu oraz kolca z nosa by uniknąć dodatkowych obrażeń i zredukować do minimum liczbę elementów, o które można się zaczepić, a przez które także, w razie zamieszek, łatwo będzie nas rozpoznać.
(...)
Żadnego banku danych! Zostaw swój notes, adresy, telefony, notatki, osobiste zapiski i inne dokumenty – (zwłaszcza legitymacje) w domu, zabierz ze sobą wyłącznie czyste kartki, długopis i ważny dowód osobisty. Owiń to w folię i schowaj głęboko.
(...)
Wspólną zasadą działania oddziałów do tłumienia zamieszek jest szyk bardzo przypominający starożytną falangę - policjanci idą w ściśniętym szeregu, trzymając tarcze blisko siebie i rozbijając po drodze każdy opór. Podstawą sukcesu jest rozbicie takiego szyku. Tu bardzo użyteczne są barykady, zza których można razić podchodzących policjantów kamieniami i innymi pociskami.
Dodatkowo, przy bardziej zorganizowanym bloku, można pokusić się o działania pozorowane - jeden szereg po krótkim starciu wręcz symuluje ucieczkę. Bardzo prawdopodobne, że policjanci rusza w pogoń. Wtedy łamią szyk i stają się zbieraniną pojedynczych osób. Wtedy może ich zaatakować druga grupa, która z znienacka wyskakuje zza rogu budynku. Innym wariantem jest rozbiegnięcie się uciekających na boki i zasypanie biegnących policjantów kamieniami przez drugą grupę. Do rozbijania szyku idealnie tez nadają się koktajle mołotowa. Ważne jest, aby każda dziura, każdy wyłom natychmiast był atakowany dużą ilością kamieni.
(…)
Osobną sprawą jest odbijanie aresztowanych. Generalnie należy zawsze przynajmniej spróbować to zrobić, gdyż często zatrzymana osoba może mieć poważne konsekwencje za udział w akcji.
Jeśli jednak widzicie, że nie macie żadnych szans, policjanci na tyle przewyższają was liczebnie, że każde działanie jest samobójstwem, wtedy lepiej odpuścić.
(...)
Inaczej sprawa wygląda z tajniakami - wtedy możecie sobie pozwolić na więcej, ale uwaga - zazwyczaj są to osoby szkolone do takich celów, potrafią wiec sobie nieźle radzić i zwykle są w jakiś sposób uzbrojeni. Od dawna też już w policji są kobiety, więc niech nikt nie stara się patrzyć na to zagrożenie stereotypowo. Dobrze jest mieć zawsze oczy szeroko otwarte. Gdy tajniak próbuje kogoś wyciągnąć jest niewiele czasu na reakcje - policjanci wokół będą starali się przyjść na pomoc i przejąć zatrzymaną osobę. Najlepszą radą jest szybki i zdecydowany atak, mający na celu zneutralizowanie tajniaka(...)”

Tego typu działania promują wyszczególnione wyżej organizacje broniące wolności, równości, tolerancji, pokoju itp. itd. ... Dla mnie jest oczywiste, że owe slogany służą im jedynie do wyłudzania publicznych pieniędzy na swoją działalność, jak np. bicie w bębny na squocie, czy organizowanie "Dnia NIE PRZEKLINAMY w poprzek".


I to wszystko za pieniądze z naszych podatków.


Czuję niesmak i utwierdzam się w przekonaniu, że na Marszu Niepodległości 11.11, trzeba być.
Zwłaszcza, że próbują do niego niedopuścić właśnie tak ekstremalne środowiska.
Oni mają „Dni NIE PRZEKLINAMY”, a my mamy Święto Niepodległości 11 listopada i niech tak zostanie.
My nie przeszkadzajmy im czcić „Wielkiej żydowskiej NIE PRZEKLINAMY w poprzek” (na miejscu Żydów bym się obraził ...), a oni niech pozwolą nam spokojnie cieszyć się z niepodległości Polski.


Przemysław Czyżewski


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Gość


PostWysłany: Pią 0:06, 22 Paź 2010    Temat postu:

Świetną bazą danych o naszych przeciwnikach znajdziemy w Centrum Inforacji Anarchistycznej...http://cia.bzzz.net/
Powrót do góry
NacjonalistaRDołączył: 15 Lut 2010
Posty: 145
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 3 razy
Ostrzeżeń: 0/5
Skąd: Białystok

PostWysłany: Nie 22:04, 24 Paź 2010    Temat postu:

A co się nimi przejmować i tak zrobią z siebie idiotów jak co roku
GNLS!


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
narodowiec9
Administrator


Dołączył: 29 Lut 2008
Posty: 630
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/5
Skąd: Malopolska

PostWysłany: Czw 17:00, 11 Lis 2010    Temat postu:

Jako że nie mogłem.. z przyczyn osobistych..być w Warszawie 11 listopada, miałem okazję na żywo oglądać przekaz tvn 24, tvn warszawa i tv info.
Niestety, ale nasza koalicja tzw antyfaszystowska, miała w tych stacjach duze poparcie medialne, a zwłaszcza tvn 24, aż kipiał z zachwytu do owej koalicji. Przedstawiając w telefonicznych wywiadach, bełkot co niektórych tzw liderów. Którzy wychwalali swoje ideologie anarchistyczne jako jedyne dla Polski i popierane przez społeczeństwo polskie. Mam nadzieję, że bardziej postaramy się zwlaczać medialnie to zakłamanie tych ludzi, poprzez przedstawianie kim są i kogo reprezentują.
Przykładem takiej arogacji w stosunku do narodowców, była wypowieć Pana Ikonowicza, skrajnego lewicowca, który zaprzeczając swojej ideologii, nazwał swoje ugrupowanie, wywodzące się z klasy średniej, dobrze zarabiającej( czyli widać kogo reprezentuje, ideologia komunistyczna) , a narodowców z klasy, biedy bezrobocia.
Ale i głosy obrony Marszu Niepodległości, pojawiły się po szesnastej na tv info. W obronie staneli Panowie Dominik Zdort z ''Rzeczpospolitej'' oraz Jan Żaryn, który z bardzo dobrej strony przedstawił ONR,MW i cały Ruch narodowy, przytaczając fakty historyczne i ideologie, polskiego nacjonalizmu.

Żaryn: To kompletny brak znajomości historii i przejaw nietolerancji
Próby zatrzymania Marszu narodowców przez niedouczonych młodzieńców, anarchistów to objaw totalnego braku znajomości historii Polski i totalnej nietolerancji – mówi portalowi Fronda.pl prof. Jan Żaryn.

Źle się stało, że na Placu Zamkowym doszło do takich zamieszek. Jako Polacy mamy różnorodne poglądy i każdy ma prawo do ich wyrażania. Są wśród nas osoby, które mają ochotę wyrazić swoje atencję i pozytywne skojarzenia związane z osobą Romana Dmowskiego i nurtem narodowym, który to bez wątpienia był jednym z najważniejszych w historii Polski. A przede wszystkim pozytywnie wpisał się w dzieje tworzenia nowoczesnego polskiego narodu, podzielonego na trzech zaborców i bardzo mocno rozwarstwionego .

Przypomnę jeszcze, że obóz narodowy próbował Polaków cementować właśnie na kanwie tych dwóch haseł: wszechstanowości i wszechpolskości, na przekór zaborcom. Wszyscy działacze z tym obozem związani walnie przyczynili się do odzyskania przez Polskę niepodległości.

Wszelkie próby zatrzymania tej pamięci przez jakichś niedouczonych młodzieńców, anarchistów czy też przez promujących ich dorosłych ludzi jest niewątpliwie objawem totalnego braku znajomości historii Polski i totalnej nietolerancji.

Rozmawiała Marta Brzezińska

Za: Fronda.pl


Post został pochwalony 0 razy

Ostatnio zmieniony przez narodowiec9 dnia Pią 9:06, 12 Lis 2010, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora
narodowiec9
Administrator


Dołączył: 29 Lut 2008
Posty: 630
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/5
Skąd: Malopolska

PostWysłany: Pią 8:13, 12 Lis 2010    Temat postu: Piękny i dumny Marsz Niepodległości w Warszawie!

11 listopada 2010
Marsz Niepodległości zakończył się pełnym sukcesem! Kilka tysięcy patriotów zgromadzonych na placu Zamkowym przemaszerowało w dumnym patriotycznym pochodzie ulicami Warszawy pod pomnik Romana Dmowskiego.

Mimo nagonki ze strony „Gazety Wyborczej” i tzw. „antyfaszystów” manifestacja zgromadziła wiele osób z różnych środowisk, oprócz działaczy Młodzieży Wszechpolskiej i Obozu Narodowo-Radykalnego pojawili się również działacze innych stowarzyszeń, kibice klubów piłkarskich z całej Polski, a także całe rodziny. Przybyła też delegacja narodowców z Węgier, na czele z posłem Istvanem Szavay’em.

Uczestnicy skandowali m.in. „Nasza polskość naszą chlubą”, „Wielka Polska Katolicka” oraz „Cześć i chwała bohaterom”. Dodatkową atrakcją przemarszu była kilkudziesięciometrowa biało-czerwona flaga, niesiona przez Wszechpolaków. Gdy pochód dotarł do Placu Na Rozdrożu przemawiali członkowie Komitetu Poparcia Marszu oraz przedstawiciele organizatorów.

- To z pewnością największa manifestacja narodowej prawicy od wielu lat. Cieszę się, że tak wiele różnych środowisk potrafiło się zjednoczyć, by uczcić bohaterów walki o niepodległość Polski – powiedział kol. Robert Winnicki, prezes Młodzieży Wszechpolskiej. Wyraził również nadzieję, że kolejne Marsze Niepodległości będą jeszcze liczniejsze i równie udane.

Kolega Adam Witczak, rzecznik prasowy ONR w swoim przemówieniu zwrócił uwagę na zagrożenia stojące przed narodem polskim, podkreślił także konieczność codziennej walki na wszystkich frontach o duszę i tożsamość Polaków.

Krótkie przemówienia wygłosili także Artur Zawisza prezes Związku Żołnierzy Narodowych Sił Zbrojnych (honorowego patrona marszu) oraz Janusz Korwin-Mikke. Manifestacja zakończyła się złożeniem wieńców, modlitwą oraz odśpiewaniem hymnu państwowego oraz Hymnu Młodych.
za : Młodzież Wszechpolska


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
narodowiec9
Administrator


Dołączył: 29 Lut 2008
Posty: 630
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/5
Skąd: Malopolska

PostWysłany: Pią 9:45, 12 Lis 2010    Temat postu:

dr Jan Żaryn: „Z Marszem Niepodległości w tle… „
Staram się unikać zamętu, stąd nie zaglądam do różnych szmatławych gazet, których celem jest dezinformacja czytelników. Tym bardziej omijam te tytuły, które na tym polu mają spore osiągnięcia. Jednakże przyjaciele, którzy mimo moich przestróg nadal zaśmiecają sobie głowy banialukami sądząc, iż się czegoś dowiedzą od pseudodziennikarzy, łaskawie donieśli mi o nadaktywnym zachowaniu się znanego z tolerancji środowiska w związku z planowanym m.in. przez młodzież odwołującą się do radykalnych narodowców z lat 30-tych, Marszem Niepodległości. W tym kontekście padło i moje nazwisko, czyli osoby, która rzekomo wspiera podejrzane indywidua, zauroczone faszystowską, by nie powiedzieć hitlerowską ideologią.

I rzeczywiście, wspieram swym nazwiskiem ów Marsz, który wyruszyć ma ulicami Warszawy 11 listopada. Organizatorem jest młodzież, która wprost nawiązuje swym szyldem do dwóch znanych sprzed wojny organizacji: Młodzieży Wszechpolskiej i Obozu Narodowo-Radykalnego –„ABC”. Osoby tworzące te środowiska, jeśli przeżyły lata 1939 – 1956, nigdy już nie miały szans na obronę swojego dobrego imienia. Mordowane przez Niemców i sowieckich oraz polskich komunistów były równocześnie opluwane przez pismaków, których – jak się zdaje – potomkowie nadal niczego, poza formalnie uprawianym po ojcach zawodem, się nie nauczyli. By przerwać zatem trwałość tych stalinowskich praktyk, nadal obecnych w mediach niepodległej Polski, przybliżę drogim czytelnikom środowisko tworzące wyżej wymienione organizacje.

MW działała od lat 20-tych jako młodzieżówka największego klubu parlamentarnego Polski Odrodzonej Związku Ludowo-Narodowego (tzw. „endecja”). Po zamachu majowym stanowiła zaś główny trzon Obozu Wielkiej Polski założonego przez Romana Dmowskiego. Członkowie MW za podstawę swego programu uznali lekturę „Kościół, naród, państwo” autorstwa Dmowskiego, wydaną w 1928 r. W pracy tej autor podkreślał ścisły związek między dziejami narodu i chrześcijaństwa, między chrześcijańskim wychowaniem jednostki a pracą na rzecz wspólnoty narodowej. W ten sposób rodziło się pokolenie radykalnie katolickiej młodzieży, która na serio traktowała swą wiarę w Boga i swe obowiązki wobec wspólnoty narodowej. Nie miała zaś tak dogmatycznego, pozytywnego stosunku do demokracji – szczególnie liberalnej – jak ich niedawni protektorzy z ZLN. Stąd, gdy władza sanacyjna zdelegalizowała OWP w 1933 r., część tego – już dorosłego – środowiska nie weszła do Stronnictwa Narodowego (następcy ZLN), lecz utworzyła osobną strukturę o nazwie Organizacja Polska.

Była to tajna organizacja kilkustopniowa, a warunkiem wejścia do niej było nienaganne wychowanie chrześcijańskie (nie tylko katolickie), praktyczne prowadzenie swego życia zgodnie z dekalogiem, a nadto sprawdzenie się w służbie na rzecz konkretnej wspólnoty (np. w Grupach Szkolnych ONR, czego przykładem był Jan Bytnar, PS. „Rudy”). OP tworzyła polska inteligencja prawicowa o poglądach konserwatywnych, przywiązana do nauki społecznej Kościoła, szczególnie do idei korporacjonizmu. Należeli do niej wybitni specjaliści z wielu dziedzin: prawnicy, filozofowie, ekonomiści, czy też dziennikarze. Wielu z nich jest dziś – niestety – nieznana.

Przykładowo zatem wymieńmy kilka postaci: Jan Mosdorf, twórca OP i jej jawnego środowiska, czyli ONR-ABC, w czasie wojny więzień obozu koncentracyjnego w Auschwitz, członek tamtejszego podziemia, zginął m.in. za radowanie Żydów. ks. Prof. Jan Salamucha, przed wojną najmłodszy (33 letni) profesor filozofii i kierownik katedry na Uniwersytecie Jagiellońskim. Zginął w czasie powstania warszawskiego. Prof. Józef Rafacz, wybitny prawnik i wykładowca Uniwersytetu Warszawskiego, zginął w powstaniu warszawskim. Prof. Bolesław Sobociński, filozof i etyk, w czasie wojny stojący na czele OP (poziom „A”), m.in. kierował wywiadem antykomunistycznym i antyniemieckich tak na terenie OP, jak i Narodowych Sił Zbrojnych. Po wojnie , dzięki ucieczce z kraju, znalazł się w USA, gdzie przez wiele lat był profesorem Uniwersytetu Katolickiego Notre-Dame.

Z bardziej nam znanych postaci warto wymienić Janusza Regulskiego i jego syna, Jerzego, po 1989 r. profesora i twórcę ustawy samorządowej. Z kolei inny członek OP młodszego pokolenia, który przeżył wojnę i kazamaty stalinowskie, prof. Antoni Symonowicz był znanym po wojnie ekonomistą. Zbigniew Makarczyk, po 1956 r. był zaś posłem na sejm z ramienia koła poselskiego ZNAK. Inny członek OP, Edward Kemnitz w czasie wojny wraz z ojcem, właścicielem fabryczki, ratował Żydów, po wojnie katowany i dwukrotnie więziony, po latach starań o paszport w końcu wyjechał do USA. Odznaczony medalem Sprawiedliwy wśród Narodów Świata. Nie był jedynym, który walczył tak z Niemcami, jak i z komunistami. Podobnie pozytywnie w dzieje narodu polskiego wpisał się inny członek OP młodszego pokolenia, Leszek Prorok, znany literat i działacz „Solidarności”. W latach 80-tych zastępca prezesa ZLP Jana J. Szczepańskiego i jego główna podpora. Wielu z działaczy OP znalazło się także na emigracji, m.in. Mieczysław Harusewicz, publicysta „Myśli Polskiej”, a także Wojciech Zaleski, od 1955 r. dyrektor polskiej sekcji Radia Madryt, czy Wojciech Dłużewski, współtwórca londyńskiego „Veritasu”, przed wojną jeden z organizatorów Ślubów Jasnogórskich młodzieży akademickiej z maja 1936 r.

Ta lista wielkich Polaków, którzy należeli od lat 30-tych do MW i ONR (de facto OP) jest dużo większa. Większość z nich nie przeżyła lat 1939 – 1956. Pozostali przy życiu milczeli na temat swej przeszłości. Tylko nieliczni dożyli roku 1989. Dużo więcej do powiedzenia w tym czasie – w latach 1939 – 1989 – mieli kolaboranci z okupantami, w tym specjaliści od gadzinowej i stalinowskiej prasy. Niestety, zaszczepiony przez nich fałszywy obraz działaczy obozu narodowego, nadal bliski jest wpływowym środowiskom medialnym. Bezkarność, z jaką mogą sobie w wolnej Polsce pozwalać na kontynuowanie dzieła stalinowców, jest porażająca. Stąd, wraz z Wojciechem Muszyńskim przygotowaliśmy dwa tomy olbrzymiej publikacji, traktującej o dziejach Organizacji Polskiej w latach 1934 – 1955. Mam nadzieję, że za kilka miesięcy (najdalej) ukażą się one nakładem Instytutu Pamięci Narodowej. Wtedy kłamcy zamilkną. Raz na zawsze.

dr hab. Jan Żaryn członek Komitetu dla Upamiętnienia Polaków Ratujących Żydów. Historyk, specjalizuje się w dziejach Kościoła katolickiego w Polsce, w historii: emigracji po II wojnie światowej, obozu narodowego i w relacjach polsko-żydowskich. Autor wielu książek, artykułów naukowych i popularnonaukowych; publicysta. Filister „Arkonii”; działacz społeczny. Profesor UKSW i były doradca prezesa IPN.


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
narodowiec9
Administrator


Dołączył: 29 Lut 2008
Posty: 630
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/5
Skąd: Malopolska

PostWysłany: Śro 17:29, 17 Lis 2010    Temat postu:

RELACJA FILMOWA Z MARSZU NIEPODLEGŁOŚCI W WARSZAWIE

11.11.2010 15.32 CZ. 1 MARSZ NIEPODLEGLOSCI W WARSZAWIE W LISTOPADZIE ROKU 2010

http://www.youtube.com/watch?v=sq5j5aYiL34
11.11.2010 15.53 CZ. 2 MARSZ NIEPODLEGLOSCI W WARSZAWIE W LISTOPADZIE ROKU 2010

http://www.youtube.com/watch?v=LWsctkbNirY
11.11.2010 16.14 CZ. 3 MARSZ NIEPODLEGLOSCI W WARSZAWIE W LISTOPADZIE ROKU 2010

http://www.youtube.com/watch?v=hFjifbtQ8BM
11.11.2010 16.31 CZ. 4 MARSZ NIEPODLEGLOSCI W WARSZAWIE W LISTOPADZIE ROKU 2010

http://www.youtube.com/watch?v=tjwL1F_7APE
11.11.2010 16.45 CZ. 5 MARSZ NIEPODLEGLOSCI W WARSZAWIE W LISTOPADZIE ROKU 2010

http://www.youtube.com/watch?v=cTrGUNpMc5U
11.11.2010 16.52 CZ. 6 MARSZ NIEPODLEGLOSCI W WARSZAWIE W LISTOPADZIE ROKU 2010

http://www.youtube.com/watch?v=GYuw5wGhUd4

11.11.2010 16.57 CZ. 7 MARSZ NIEPODLEGLOSCI W WARSZAWIE W LISTOPADZIE ROKU 2010

http://www.youtube.com/watch?v=B_Xxv89nKmk

11.11.2010 16.59 CZ. 8 MARSZ NIEPODLEGLOSCI W WARSZAWIE W LISTOPADZIE ROKU 2010


http://www.youtube.com/watch?v=x-AsBPrL7wY

11.11.2010 17.11 CZ. 9 MARSZ NIEPODLEGLOSCI W WARSZAWIE W LISTOPADZIE ROKU 2010


http://www.youtube.com/watch?v=SwHuItc5rJI

11.11.2010 17.16 CZ. 10 MARSZ NIEPODLEGLOSCI W WARSZAWIE W LISTOPADZIE ROKU 2010


http://www.youtube.com/watch?v=tCFWk4_2tkE

11.11.2010 17.22 CZ. 11 MARSZ NIEPODLEGLOSCI W WARSZAWIE W LISTOPADZIE ROKU 2010

http://www.youtube.com/watch?v=7cfWsODZrMc

11.11.2010 17.49 CZ. 12 MARSZ NIEPODLEGLOSCI W WARSZAWIE W LISTOPADZIE ROKU 2010

http://www.youtube.com/watch?v=tP9lGVvXXxY

11.11.2010 17.54 CZ. 13 MARSZ NIEPODLEGLOSCI W WARSZAWIE W LISTOPADZIE ROKU 2010

http://www.youtube.com/watch?v=zwv3D-opP1s

11.11.2010 18.15 CZ. 14 MARSZ NIEPODLEGLOSCI W WARSZAWIE W LISTOPADZIE ROKU 2010

http://www.youtube.com/watch?v=SMB_tEqwAzk
12.11.2010 00.10 CZ. 15 MARSZ NIEPODLEGLOSCI W WARSZAWIE W LISTOPADZIE ROKU 2010

http://www.youtube.com/watch?v=fqt0daNuWCQZ NARODOWYM POZDROWIENIEM!
Zbigniew Juźkow


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Zawsze po stronie Narodu! Strona Główna -> Z NARODOWEJ TEKI Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


fora.pl - załóż własne forum dyskusyjne za darmo
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
cbx v1.2 // Theme created by Sopel & Programy